Výběr správného pelíšku pro velké psy

Pro majitele domácích mazlíčků s velkými psy může být nalezení správného pelíšku skličujícím úkolem. Velcí psi potřebují pelech, který jim poskytuje dostatek prostoru, podpory a pohodlí, aby mohli klidně spát a odpočívat. Máte doma velkého pejska i vy? Pak jste na správném místě. Připravili jsme si pro vás tipy pro výběr ideálního pelíšku pro velkého psa.

Zvažte velikost pelechu

Velikost pelíšku je zásadním faktorem při výběru pelechu pro velkého psa. Měl by být dostatečně velký, aby se do něj pohodlně vešel váš chlupatý kamarád, zvláště pokud se při spánku rád natahuje. Příliš malý pelech může vašemu psovi způsobit nepohodlí, což může mít za následek bolesti kloubů nebo problémy se spánkem. Hledejte tedy dostatečně velký pelech pro psy, který je od čumáku až k ocasu alespoň stejně dlouhý jako váš pes. Měl by být také dostatečně široký, aby měl váš čtyřnohý kamarád dostatek prostoru pro pohyb a pohodlný spánek.

 obr2 

Podpořte klouby vašeho psa

Narozdíl od klasického výběru pelíšku pro psy byste se měli při výběru pelechu pro velké psy zaměřit na podporu kloubů a svalů vašeho mazlíčka. Větší plemena totiž vyžadují větší oporu jejich těla. Proto byste se měli ujistit, že má pelíšek dostatečně podpůrný základ. Pokud je váš pes navíc starší nebo má nějaké zdravotní problémy, můžete zvážit investici do speciálního ortopedického pelechu. Zdravotní ortopedické pelíšky jsou navrženy tak, aby poskytovaly extra podporu psům s kloubními problémy, artritidou nebo dysplazií kyčelního kloubu.

Zvažte preference vašeho psa pro jeho pohodlí

Pohodlí je také klíčovým hlediskem při výběru pelíšku pro velké psy. Hledejte proto pelíšek s dostatečně měkkým povrchem, který bude vašemu mazlíčkovi příjemný. Některé pelechy jsou dokonce vybaveny zabudovanými polštáři nebo podhlavníky pro větší pohodlí a podporu. Velký pelech s paměťovou pěnou je také skvělou volbou, protože se tvarově dokáže přizpůsobit tělu vašeho psa a poskytnout mu tak maximální pohodlí.

Odolnost a údržba

Odolnost je dalším důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu při výběru pelíšku pro velké psy. Větší plemena mohou díky své váze pelíšek rychleji opotřebovat. Z dlouhodobého hlediska se vám tedy vyplatí vybrat velký psí pelech, který je vyroben z pevných materiálů. Ušetříte tak peníze a pelíšek vám dlouho vydrží. Pokud navíc zvolíte odolný potah, který lze snadno sundat a vyprat, o údržbu budete mít jednoduše postaráno.

Vsaďte na kvalitní materiály

Pokud jde o materiály, existuje mnoho možností. Jak jsme již zmínili, můžete zvolit pelíšek z paměťové pěny, který vašemu mazlíčkovi poskytne vynikající podporu a pohodlí. Mezi další možnosti pak patří plyšové látky, mikrovlákno a dokonce i voděodolné materiály pro psy, kteří se rádi zavrtají do svého pelíšku po procházce v deštivém počasí.

Kombinace pohodlí a stylu

V neposlední řadě nezapomeňte na design pelíšku. Zatímco pohodlí a podpora vašeho chlupatého přítele by měly být vaší nejvyšší prioritou, není důvod, proč by jeho pelíšek nemohl také skvěle vypadat u vás doma. Zkuste zvolit design, který doplní váš interiér a ideálně zapadne do stylu vašeho domova.

 obr 

Text a foto: ZooRoyal
- inzerce -
Publikováno: 10. 05. 2023
Poradna

 • 07.srpen 2018
  ohař
  Dobrý den, prosím o radu. Pořídili jsme si štěně MOK. Bydlíme na sídli... celý dotaz
 • 06.srpen 2018
  Fena cura v bytě
  Dobry den, moje 6ti leta fena cura v byte. Potřebu vykona vzdy na stej... celý dotaz
 • 31.červenec 2018
  pes v kanceláři
  Hezký den, kolegyně má zhruba osmiměsíční fenu křížence malého vzrůstu... celý dotaz