Víte, jak vybrat nejlepší granule pro psa nebo kočku?

Pejsek nebo kočička vyžaduje pořádnou potravu, která obsahuje všechny důležité živiny, vitamíny a minerální látky, které jsou nezbytné pro regeneraci a tvorbu nových buněk.

Když vybíráte jídlo pro sebe, vždy se snažíte vybrat to nejlepší. Dává to smysl. Z kvalitní potravy je tělo schopno vytvořit buňky, které budou silné, odolné a imunitní systém bude správně fungovat. To všechno jsou důležité věci, které nám pomáhají zachovat si zdraví a optimální kondici. Úplně to stejně platí i u našich domácích mazlíčků. Pejsek nebo kočička vyžaduje pořádnou potravu, která obsahuje všechny důležité živiny, vitamíny a minerální látky, které jsou nezbytné pro regeneraci a tvorbu nových buněk.

Věk zvířete

Prvním parametrem je věk psa nebo kočky. Kvalitní krmiva pro kočky jsou koncipovány tak, aby obsahovaly dostatečný poměr všech důležitých živin spolu s vitamíny a minerálními složkami. Ovšem malé koťátko a dospělá kočka mají jiné nároky a každá z nich si žádá vlastní krmivo. Přizpůsobte tedy výběr s ohledem na věk zvířete. U mláďat je velmi důležité dostatečné doplnění vitamínů a minerálů pro zdravý vývoj pohybového aparátu, což by se mohlo odrazit na zdraví a kondici zvířete ve starším věku.

Výběr podle plemene

Dalším měřítkem, podle kterého se budete rozhodovat, jaké krmivo vybrat, je plemeno. U koček je tento problém nepatrný a dá se říci, že rozdíly nejsou tak velké. Naopak spektrum psích plemen je širší a s rozdílnou výškou a velikostí psa platí i jiné požadavky na vhodné krmivo. Granule pro malá plemena psů nebudou vhodná pro dogu a a malá čivava si neporadí s granulemi, které jsou vyrobeny pro bernardýna. V tomto případě nejde ani tolik o typické složení, ale spíše o velikost a tvar jednotlivých granulí, které mohou být pro malé pejsky příliš velké a pro velká plemena naopak zbytečně velké.

Zvažte zdravotní stav

Otázka, jak vybírat krmiva pro pejsky by měla být ovlivněna i zdravotním stavem. Bohužel v dnešní době, kdy psi často dostávají nevhodnou stravu, dochází k tomu, že se u nich objevují poruchy a intolerance. Tyto problémy se projevují průjmy, zvracením, případně úbytky na váze nebo nechutenstvím. V takovém případě je nutné navštívit veterináře, který poradí s výběrem vhodného krmiva, které neobsahuje problematické složky potravy, na které může být pes citlivý. Některé z těchto potíží mohou být i dědičné, a pokud předci pejska trpí jistými problémy, je dobré zvolit preventivní opatření a nasadit vhodnou stravu ještě předtím, než se potíže objeví.

Kvalitní krmivo zlepšuje sportovní výkonnost

Psi, kteří aktivně sportují a jsou od nic žádány stabilní výkony, potřebují skutečně pořádnou stravu. Kvalitní švédská krmiva Magnusson jsou vyráběny z pravého masa, které je zastoupeno v dostatečném podílu. Jsou zachovány všechny důležité vitamíny, minerály a stopové prvky, které jsou klíčové pro obnovu svalové tkáně a správnou funkci kloubů. Podáváním nejlepších granulí je může být sportovní výkonnost psa ještě zvýšena a kvalitní potrava je vhodnou prevencí proti problémům s klouby. Dbejte vždy o to, aby pes, po kterém chcete stále lepší výkony, dostával optimální množství kvalitní potravy, protože jedině tak může vyhovět vašim přáním.

Pozor na nahrazování obilovinami a chemické konzervační látky

Při výběru krmiva vždy kontrolujte složení. Do některých méně kvalitních granulí bývá přidáváno velké procento obilovin a dalších složek, které slouží pouze pro zvýšení hmotnosti výrobku, ale nemají žádnou výživovou hodnotu. Například krmiva Essential Foods obsahují 70% podílu masa a zbylých 30% představuje ovoce, zelenina a směs bylin, což jsou prospěšné složky, které přirozeně zvyšují procento vitamínů a důležitých enzymatických látek, které pomáhají s trávením a působí blahodárně na zdraví psa.

Publikováno: 09. 04. 2016
Poradna

 • 07.srpen 2018
  ohař
  Dobrý den, prosím o radu. Pořídili jsme si štěně MOK. Bydlíme na sídli... celý dotaz
 • 06.srpen 2018
  Fena cura v bytě
  Dobry den, moje 6ti leta fena cura v byte. Potřebu vykona vzdy na stej... celý dotaz
 • 31.červenec 2018
  pes v kanceláři
  Hezký den, kolegyně má zhruba osmiměsíční fenu křížence malého vzrůstu... celý dotaz