Plánujete si pořídit pejska? Toto si rozmyslete...

Přemýšlíte nad tím, zda je ten správný čas pro nového člena rodiny? Co krásnějšího ostatně vnést do života sobě i ostatním členům rodiny než ryzí lásku, jež vám dá právě pes. S jeho pořízením to však není tak snadné, jak se zdá. Na co si dát pozor?

Jaký je váš životní styl?

Prvním kritériem pro výběr toho pravého mazlíčka jste vy sami. Máte velký dům, nebo žijete v malém bytě? Trávíte hodně času v přírodě, nebo preferujete dny v poklidu domova? Jste časově vytížení, nebo se můžete pochlubit úctyhodným množstvím volného času? Rovněž se zaměřte na své povahové rysy. Neméně důležitou položkou budou vaše finanční možnosti, protože také psi potřebují krmivo či čas od času finančně nákladnější péči u veterináře.

Jaké rysy by měl mít váš pes?

Když už víte, co můžete zvířeti nabídnout, utřiďte si myšlenky. Jakého psa si přejete? Čiperu plného energie, který s vámi bez problému zdolá dlouhé túry, nebo byste upřednostnili milovníka gaučů a postelí? Chcete tvora lehce zvladatelného bez zvláštních nároků na výchovu? Očekáváte od pejska vstřícný vztah k dětem?

partPET

Všechny tyto aspekty vám pomohou s rozhodováním se mezi jednotlivými rasami. Jednotlivá plemena se totiž vyznačují specifickými vlastnostmi, s nimiž se předem náležitě seznamte. Dále neopomíjejte fyzickou stránku zvířete. Větší psi potřebují spoustu prostoru i pohybu, dlouhosrstí se zase neobejdou bez častého pročesávání.

Co potřebuje pes

Připravte na nového člena rodiny především všechny ty, kdo se o něj budou starat, aby nakonec váš čtyřnohý přítel neskončil opuštěný a nešťastný v útulku. Každé zvíře si zaslouží milující prostředí s respektem k jeho potřebám.

Až si pro pejska pojedete, mějte rovněž připravenou přepravku na cestování a nenuťte ho k pobytu v krabici, byť jen po cestě domů, mohl by z toho mít traumatický zážitek s následky do konce života. Doma jej už od příchodu uvítejte jeho koutkem s pelíškem, miskami se žrádlem i vodou. Pokud pořizujete mládě, nezapomeňte na zásobu speciálních granulí pro štěňata.

Také mu pořiďte hračky. Prostřednictvím hraček můžete navázat vztah a pejsek se naučí jimi zabavit, pokud nebudete doma nebo se mu zrovna nebudete moct věnovat. Nezapomeňte však ani na vodítko s obojkem. Na obojí si musí zvykat od začátku vašeho soužití.

Už víte, jakého psa si pořídíte? Pak nezbývá než vám popřát spoustu šťastných společných chvil plných zábavy!

- inzerce -
Publikováno: 09. 01. 2019
Poradna

 • 07.srpen 2018
  ohař
  Dobrý den, prosím o radu. Pořídili jsme si štěně MOK. Bydlíme na sídli... celý dotaz
 • 06.srpen 2018
  Fena cura v bytě
  Dobry den, moje 6ti leta fena cura v byte. Potřebu vykona vzdy na stej... celý dotaz
 • 31.červenec 2018
  pes v kanceláři
  Hezký den, kolegyně má zhruba osmiměsíční fenu křížence malého vzrůstu... celý dotaz