Jaké vybrat granule pro 4 nejčastější plemena psů?

Ze statistik získaných v loňském roce vyplývá, že mezi čtyři nejoblíbenější psí plemena patří německý ovčák, jezevčík, jorkšírský teriér a labradorský retrívr.

Čtveřice těchto plemen v České republice jasně vedou a drží přední příčky pomyslného žebříčku. Máte-li doma jedno z těchto častých plemen, přijde vám vhod náš dnešní článek, ve kterém se zaměříme na správný výběr granulí.

Granule jsou základ pro správný růst i vývoj – jak vybrat správně?

Granule slouží nejen pro spokojené bříško vašeho čtyřnohého kamaráda, ale také pro jeho správný vývoj a růst. Měli byste je vybírat s ohledem na plemeno i věk vašeho psa. Poradíme vám, jak vybrat správné granule zrovna pro vašeho chlupáče...

Granule pro německého ovčáka

german-shepherd-dog-pet-happy-funny-face-tongue

O německých ovčácích je všeobecně známo, že jsou citlivější na trávení. Proto je určitě na místě zajistit vašemu hafanovi takové granule, které budou obsahovat vysoce stravitelné bílkoviny a olej z rýže, což jsou složky, které udržují zdravou střevní flóru. Němečtí ovčáci jsou aktivní psi, jsou pro ně vhodné granule podporující vitalitu

 

Granule pro jezevčíka

Jezevčíci patří mezi fyzicky nejvýraznější plemena, mají proto své specifické nároky na stravu. Vybírejte jim takové granule, které svým složením zohlední jejich jedinečné tělo a také povahu. Vhodné jsou granule s obsahem glukosaminu pro odolné chrupavky, granule by měly obsahovat fermentovanou vlákninu pro zdravý trávicí trakt a obsahem by měly být i vitamíny antioxidanty pro podporu imunitního systému.

 

Granule pro jorkšírského teriéra

Jorkšíři jsou sice menší svým vzrůstem, ale náročnější na kvalitu stravy. Granule by měly správně vyživovat jejich jemnou kůži, měly by zajistit zdravou a lesklou srst. Jorkšíři často trpí na suchou kůži, i tomu se ale dá s pomocí vhodného krmiva předejít. Granule určené pro tohle plemeno by měly obsahovat živiny pro dobrý stav kůže jako omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, zinek a měď. Pro správné zažívání je důležitá fermentovaná vláknina a samozřejmě také vitamíny pro imunitu.

 

Granule pro labradorského retrívra

golden-retriever-dog-pet

Labradoři jsou milující a mírná zvířata, která ale bez pravidelného pohybu často přibírají na váze. Nadměrná váha zatěžuje klouby. Důležitou složkou granulí pro labradorské retrívry je L–karnitin pro optimální hmotnost. Pro zdravou a lesklou srst nesmí chybět omega–3 a omega–6 mastné kyseliny, zinek a měď.

 

Kvalitní granule pro vaše mazlíčky můžete pořídit v síti prodejen chovatelských potřeb ZooShopPlus.cz, kterých je v Praze rovnou pět. V každé prodejně najdete kvalifikovaného odborníka, který vám s výběrem správných granulí rád pomůže, poradí a doporučí.

- inzerce -
Publikováno: 05. 02. 2020
Poradna

 • 07.srpen 2018
  ohař
  Dobrý den, prosím o radu. Pořídili jsme si štěně MOK. Bydlíme na sídli... celý dotaz
 • 06.srpen 2018
  Fena cura v bytě
  Dobry den, moje 6ti leta fena cura v byte. Potřebu vykona vzdy na stej... celý dotaz
 • 31.červenec 2018
  pes v kanceláři
  Hezký den, kolegyně má zhruba osmiměsíční fenu křížence malého vzrůstu... celý dotaz