Jak fungují elektronické výcvikové obojky? A jsou pro psa bezpečné?

Když se na trhu objevily první elektronické výcvikové obojky, chovatelé psů se rozdělili na dva tábory s naprosto odlišným postojem. Někteří majitelé psů si dodnes myslí, že nasadit psovi elektronický obojek je týrání. Opak je ale pravdou. Při správném používání jsou mnohdy tyto obojky efektivnější a pro psa příjemnější variantou výcviku.

 

Elektronické obojky jsou moderní výcvikovou pomůckou, která se v posledních letech stává čím dál tím oblíbenější. Majitelé psů se při nevhodném chování svého čtyřnohého kamaráda často uchylují k nepříjemným fyzickým trestům, ze kterých nemají radost oni, ani jejich pes. Právě výcvikový obojek je v tomto případě ideální variantou pro efektivní, a relativně rychlou, nápravu chování zdánlivě nevychovatelných psů.

Jak fungují elektronické obojky?

Princip fungování elektronických výcvikových obojků je velice jednoduchý a velmi rychle ho pochopí každý pes. Pokud váš pes běží za zvěří, nereaguje na přivolání nebo očichává mršiny atd., stačí stisknout tlačítko na ovládání a obojek vydá upozorňující zvukový signál. Až poté, co pes bude pokračovat v nevyžádané aktivitě, přichází elektrostatický výboj různé intenzity dle typu psa.

Kdy je vhodné pořídit vašemu psovi elektronický obojek?

Elektronický obojek je vhodný pro každého psa, který nereaguje na přivolání, žere nalezené kosti a exkrementy, honí zvěř atd. Využíván je také sportovními a loveckými kynology k efektivnějšímu výcviku.

Kritéria pro výběr elektronického výcvikového obojku

Elektronický obojek bychom v první řadě měli vybírat na základě temperamentu vašeho psa. Je třeba mít na paměti, že například i velký pes může velmi citlivě reagovat na nižší stupně impulzů a naopak. V případě, že váš pes na procházkách často skáče do vody, pořiďte si vodotěsný přijímač . Neméně důležitý je také dosah signálu jednotlivých obojků, zejména v případě, že pes často utíká za zvěří.

První použití výcvikového obojku

Před prvním použitím je třeba se s obojkem důkladně seznámit a přečíst si podrobně návod. Poté začneme s výcvikem, který by měl probíhat v důvěrně známém prostředí, kde psa zároveň nebude nic rozptylovat. V případě, že pes nereaguje na povel, krátce stiskneme tlačítko pro impulz. Důležité je správné nastavení stupně impulzu, který by psa v žádném případě neměl bolet. Pes by tedy neměl reagovat kňučením či poskočením.

Obchod Výcvikové obojky

Uvažujete i vy nad pořízením elektronického výcvikového obojku? Pořiďte si ho v ideálním případě od odborného prodejce, který má s tímto produktem dostatek zkušeností a poradí s výběrem ideálního produktu. Doporučujeme například obchod Výcvikové obojky (Koněvova 87, Praha 3), který se prodejem chovatelských potřeb, především výcvikových a protištěkacích obojků, zabývá od roku 2007.

retrieve-1753023_1920

- komerční prezentace -

Publikováno: 15. 06. 2017




Poradna

  • 07.srpen 2018
    ohař
    Dobrý den, prosím o radu. Pořídili jsme si štěně MOK. Bydlíme na sídli... celý dotaz
  • 06.srpen 2018
    Fena cura v bytě
    Dobry den, moje 6ti leta fena cura v byte. Potřebu vykona vzdy na stej... celý dotaz
  • 31.červenec 2018
    pes v kanceláři
    Hezký den, kolegyně má zhruba osmiměsíční fenu křížence malého vzrůstu... celý dotaz