AKTUÁLNĚ: Koronavirus a venčení

Ladislav Machala a Jiří Beneš, profesoři na Klinice infekčních nemocí 3. LF UK Nemocnice Na Bulovce, společně sepsali shrnující text k probíhající pandemii nového typu koronaviru i k tomu, jak probíhá nástup nemoci COVID-19. My z něj přinášíme jen dvě citace, které jsou zajímavá speciálně pro majitele psů.

.  Koronavirus patří mezi viry poměrně citlivé na zevní vlivy. To znamená, že nesnáší sluneční záření, mráz, horko nebo vyschnutí. Ve vnějším prostředí vydrží jen několik desítek minut. Avšak v uzavřených prostorách se stálou teplotou a vlhkostí mohou na povrchu inertních předmětů přežívat několik dní.


. Je vhodné rozlišovat, v jakých situacích jsou roušky potřeba, a v jakých nikoli. Při pobytu ve volné přírodě (procházky, sport, venčení psů) bez kontaktů s ostatními lidmi (zbytečně se nepřibližovat, nedávat se do řeči) je riziko přenosu minimální a nošení roušky tedy není potřeba.

Celý text, který rozhodně stojí nejen za přečtení, ale i za podrobné prostudování, si můžete přečíst na https://www.reflex.cz/clanek/veda/100296/zasadni-text-o-koronaviru-experti-z-bulovky-vysvetluji-jak-je-to-s-sirenim-nakazy-i-nosenim-rousek-venku.html

Publikováno: 19. 03. 2020
Poradna

 • 07.srpen 2018
  ohař
  Dobrý den, prosím o radu. Pořídili jsme si štěně MOK. Bydlíme na sídli... celý dotaz
 • 06.srpen 2018
  Fena cura v bytě
  Dobry den, moje 6ti leta fena cura v byte. Potřebu vykona vzdy na stej... celý dotaz
 • 31.červenec 2018
  pes v kanceláři
  Hezký den, kolegyně má zhruba osmiměsíční fenu křížence malého vzrůstu... celý dotaz