Povely

14:32:48 16. 07. 2017

Dobrý den, chci se zeptat mám 9 týdenní fenku kanadského retrívra :) V kolika mesicich ji začít učit povely jako sedni lehni apod? A když jdeme ven a stékají na ní psy přes plot nebo jede auto příšerně se bojí. Byly jsme mimo zahradu zatím dvakrát.. Myslíte že se to časem zlepší a že si zvykne? Pak prosím o ještě jedno zodpovězení dotazu :) fenka má být moje ale občas si hraje s mamkou a tak mi přijde že když občas přijde mamka ke mně do pokoje a sedne si třeba na postel tak jí víta a vrtí ocaskem. Je to třeba tím že se mnou je celý den a tam vidí někoho "výjimečného"? :) Budu moc vděčná za zodpovězení dotazu :P Děkuji


Denisa

Naše odpověď:

Dobrý den, začít s výchovou je třeba IHNED. Nejprve doma, ne zahradě, v klidném prostředí bez rušvých vlivů. Základní a nejdůležitější je přivolání, to je třeba nacvičovat neustále, když psu dáváš jídlo, pamlsek atd.

Že se malému štěněti zatím nechce ze známého prostředí je pochopitelné, vlčata v tomto věku také ještě nechodí daleko od nory. Postupujte postupně, zpočátku chooďte jen na zahradu do nejbližsího okolí domu.

Poznámka na závěr: Z dotazu se zdá, že zatím se psy a jejich výchovou nemáš žádné zkušenosti, zřejmě i vzhledem k nízkému věku. Velmi doporučuji vyhledat si v okolí nějakou osvědčenou psí školičku a začít tam docházet. Naučí Tě tam jak ke psu přistupovat, a základním pravidlům při kontaktu s ním. Jen když se budeš chovat správně, může Tě pes akceptovat jako vůdce a vytvoří se mezi vámi dobrý vztah.

L. Smrčková
Poradna