Jak se připravit na pejska?

Rozhodli jste se, že si domů pořídíte roztomilé štěňátko, které bude dělat společnost celé rodině?

Pejsek je rozhodně radost, ale nebudeme vám zastírat, že s sebou přinese i mnoho starostí. Připravte se na něj raději dopředu.

Začít byste měli domluvou s ostatními členy rodiny. Předem se dohodněte, kdo bude mít na starost krmení, kdo bude pejska venčit a na koho zbyde povinnost navštěvovat zvěrolékaře. Počítejte s tím, že děti to nejspíš nebude bavit věčně, i kdyby si pejska přály sebevíc. Za pár let zbydou tyto povinnosti výhradně na vás.

Musíte se dohodnout i na povelech, kterým budete pejska učit. Když si vyleze na gauč, maminka mu řekne, ať jde dolů, tatínek prohodí, že by měl lehnout, a dítě, ať seskočí, bude z toho chudák akorát zmatený.

Připravte mu bezpečný domov

Dále dejte dohromady nákupní seznam. Nakupte granule pro psy, misku na vodu, žvýkací hračky, psí šampon, pelíšek na spaní, obojek a vodítko. Tohle všechno je potřeba vybírat s ohledem na konkrétního pejska, jehož si přivedete domů. Nejste-li si jistí, nechte výběr méně důležitých věcí až na později. Bez pelíšku, obojku, vodítka, misky a granulí se ale na začátku určitě neobejdete.

Krmivo vybírejte s rozvahou. Začínající chovatel někdy neví, že je nutné brát ohled na velikost a stáří pejska, tak se dobře informujte. Malí pejsci potřebují hodně vitamínů, omega-3 nenasycené mastné kyseliny, fosfor, vápník pro vývoj kostí a zubů. Čtěte složení krmiva a hledejte tyto složky. Někdy je lepší zapomenout na populární značky, jež znáte z reklam, a sáhnout raději po méně známé kvalitě. Přesně na tuto filozofii spoléhá i e-shop s potřebami pro čtyřnohé mazlíčky ROGZ.

Také si doma trochu ukliďte. Štěňátka bývají zvědavá, ráda rozkousávají boty, shazují věci z polic a ochutnávají všechno, na co dosáhnou. Na nějaký čas přesuňte všechno z dosahu a místo vašich osobních věcí pořiďte hračky pro psy. Pro začátek bude stačit míček, kost a plyšová hračka. Časem poznáte, na co si pejsek potrpí.

Až si pro štěňátko půjdete, nezapomeňte se optat, jak se s ním doposud zacházelo. Aspoň prvních pár dní dodržujte zajetý režim, než si zvykne na nové prostředí. Pak ho přeučte na svůj životní styl. Buďte trpěliví a hlavně dělejte vše s láskou. Vždyť proto si psa pořizujete – abyste mohli někomu projevovat lásku a on vám ji oplácel.

-inzerce-

Publikováno: 10. 10. 2016




Poradna

  • 07.srpen 2018
    ohař
    Dobrý den, prosím o radu. Pořídili jsme si štěně MOK. Bydlíme na sídli... celý dotaz
  • 06.srpen 2018
    Fena cura v bytě
    Dobry den, moje 6ti leta fena cura v byte. Potřebu vykona vzdy na stej... celý dotaz
  • 31.červenec 2018
    pes v kanceláři
    Hezký den, kolegyně má zhruba osmiměsíční fenu křížence malého vzrůstu... celý dotaz