Intenzivní i doplňková antiparazitika pro psy a kočky. Správným použitím chráníte mazlíčky nejen v sezóně.

Jak chránit domácí mazlíčky před parazity

Napadení parazity patří mezi největší zdravotní rizika pro domácí mazlíčky. Klíšťata, blechy a vnitřní parazité jsou pro zvíře trýznivé a mohou působit závažná onemocnění, přenosná také na člověka. Jedinou obranou je prakticky nepřetržitá prevence a podpora především v jarní a letní sezóně. Ideální je kombinovat více opatření.

1


Intenzivní anitparazitika

Nejprodávanějším prostředkem jsou antiparazitní obojky. Jejich předností je obvykle dlouhá doba účinnosti, až po celé měsíce. Kromě obojků odolných proti vodě, které nabízí např. Scalibor, Beaphar či Foresto by se chlupáč neměl koupat. Nevýhodu je delší doba pro nástup účinnosti.

Díky vysoké účinnosti jsou oblíbené pipety, které aplikujete mezi lopatky zvířete. Působí do pár dnů, mazlíčka však nekoupejte.

Antiparazitika vybírejte s ohledem na věk, váhu i zdravotní stav zvířete.

2


Doplňkové prostředky proti parazitům

Intenzivní antiparazitika je dobré podpořit doplňky. Zkuste např. elektronické odpuzovače - přívěsky na obojku, které odradí parazity šířením ultrazvuku.

V obchodech najdete také antiparazitní šampony, spreje či pudry. Je ideální hygienu kombinovat se silnějšími antiparazitiky alespoň přes sezónu. Nezapomínejte ani na prostředí, kde se váš mazlíček zdržuje a nastříkejte občas antiparazitním sprejem i jeho pelíšek.


3


Tipy na závěr:

 • Respektujte určení antiparazitik - věkové i váhové limity, dobu účinnosti a zdravotní stav.

 • Alergickým mazlíčkům kupte antiparazitika na přírodní bázi, která budou k jeho kůži šetrná. Absolutně bez chemie dostanete např. výrobky od Menforsan.

 • Nezaměňujte přípravky určené kočkám a psům - účinky se vzájemně odlišují a mohou zvířeti škodit.

 • Kombinujte přípravky, aby prevence byla komplexní. Vyhněte se však kombinacím silnějších antiparazitik. Využijte jako doplňky raději přírodní výrobky.

 • Hledáte antiparazitikum, které by váš chlupáč mohl dokonce milovat? Zkuste elektronický hřeben. Kartáčování je oblíbenou činností a parazity odstraní pomocí nevnímatelných výbojů.

- inzerce -
Publikováno: 12. 06. 2018
Poradna

 • 07.srpen 2018
  ohař
  Dobrý den, prosím o radu. Pořídili jsme si štěně MOK. Bydlíme na sídli... celý dotaz
 • 06.srpen 2018
  Fena cura v bytě
  Dobry den, moje 6ti leta fena cura v byte. Potřebu vykona vzdy na stej... celý dotaz
 • 31.červenec 2018
  pes v kanceláři
  Hezký den, kolegyně má zhruba osmiměsíční fenu křížence malého vzrůstu... celý dotaz